Ana sayfa Çevre Atıksu arıtma hattında son viraj

Atıksu arıtma hattında son viraj

PAYLAŞ

Malatya’nın doğu bölgesinin atıksularını arıtacak olan doğu kolektör hattı döşeme çalışmalarının 3’te 2’si tamamlandı. 33 Km’lik hat döşeme çalışmalarının son viraja girilmesi nedeniyle yapılan açıklamada;

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü maliyeti 17.4 milyon TL olan 33 kilometre uzunluğundaki altyapı çalışmalarının 22 kilometrelik kısmını tamamladı.

“Bölgenin Kanalizasyon Hattı Yenileniyor”

Battalgazi Bölgesinde bulunan; Üniversite, Çamurlu, Fırıncılar, Bulgurlu, Hacı Yusuflar, Villakent, Dağtepe Mahallesi, Yeni stadyum ve Orduzu’nun bir kısmını kapsayan proje MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçiriliyor. İlerleyen çalışmalar hakkında bilgi veren MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu: “Battalgazi bölgemiz için önemli olan ve yılladır hayata geçirilmesi beklenen Doğu Kollektörü Hattı projesini uyguluyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çalışmalarımız kapsamında 33 kilometrelik hat çalışmasının 22 kilometrelik kısmını tamamladık. Çalışmamızın maliyeti 17.4 milyon TL’dir. Çalışmalarımızın tamamlanmasıyla bölgenin kanalizasyon hattı yenilenmiş olacak ve atıksular, atıksu arıtma tesisinde arıtılacak. Atıksu Arıtma tesisimizde günlük ortalama 120 bin metreküplük atıksu arıtılıyor. Doğu Kollektörü Hattı çalışması tamamlandığında bu rakam 30 bin metreküp kadar artacak. Böylece tesisimizde toplam 150 bin metreküplük atıksu arıtacağız.” İfadeleri yet aldı.