Ana sayfa Çevre Diğer belediyelere örnek olacak bir tesis

Diğer belediyelere örnek olacak bir tesis

PAYLAŞ

Yeşilyurt Belediyesi tarafından sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında projelendirilen ve inşaatı tamamlanma aşamasında olan ‘Ambalaj Atığı Toplama- Ayırma’ tesisleri ile ‘Atık Getirme Merkezi’ diğer Belediyelerimizi örmek olacak bir tesis.
Doğa ve doğal kaynaklarımız geri dönüşü olmayan bir hızla yok oluyor ve tükeniyor. Yöneticilerimizin; sözde şehirleşme, modernleşme gibi gerekçelerle ve topluma dayattırılan tüketim alışkanlığı ile hızlanan bu tükeniş ve yok oluşa Yeşilyurt Belediyesi, palyatif olmayan gerçek bir proje ile dur diyecek.
Malatya- Sivas Karayolu uzerine kurulacak olan bu tesisin yönetmeliğine göre; cam, plastik, metal, kağıt, elektrik, elektronik, atık pil ve atık yağ gibi evsel atıkların ayrı ayrı toplanacağı 7 ayrı bölümden oluşması zoranlu olan atık getirme merkezi; Yeşilyurt Belediyesi tarafından geliştirilerek, buzdolabı, mobilya, çamaşır- bulaşık makinesi, bilgisayar ve bilgisayar aksamları gibi dayanıklı tüketim materyallerinin de yer alacağı şekilde düzenlendi. Ağır ve taşınması zor olan bu dayanıklı tüketim malzemeleri, talep halinde Belediye tarafından alınarak merkeze taşınıyor.
Umarım yerel yöneticilerimiz, böylesi yararlı bir projeyi, popülist ve siyasi kaygılardan uzak liyakatli- ehliyetli kadrolarla doğayı ve doğal ortamı korumak ve gelecek kuşaklara aktarma anlayışı ile hizmete sunar. Darısı diğer belediyelerimize.