Ana sayfa Ekonomi Ekonomi dünyasına taze kan

Ekonomi dünyasına taze kan

PAYLAŞ

İlimizin ekonomi dünyasına kadın ve gençlerden oluşan kurul seçimleri yapıldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) Malatya Kadın Girişimci ve İl Genç Girişimci Kurulu seçimleri yenilendi. İki liste ile gidilen Kadın Girişimci Kuruluna İcra Kurulu Başkanlığına Mimar Hilal Acı seçilirken,  İl Genç Girişimci Kurulu İcra Başkanlığına ise Harun Paşahan, icra kurulu başkanlığına seçildi. 15’er kişiden oluşan İcra Kurulu için TSO’dan yapılan açıklama şöyle;

“TOBB Koordinasyonunda, Oda ve Borsalarda, TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyeliği seçimleri bugün yapıldı.

Türkiye’de girişimciliğin özendirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek amacıyla Odalar ve Borsalar bünyesinde faaliyetlerini yürüten, Türkiye’nin en büyük girişimci ağı TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları ile TOBB İl Genç Girişimciler Kurulları İcra Komitesi Üyeleri bugün yapılan seçimle belirlendi.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından bugün sabah 10.00 itibari ile başlayan oy kullanma işlemi saat 16.00’da sandıkların kapanması ile sona erdi.

İl Kadın Girişimciler Kurullu için iki listenin yarıştığı seçimde 33 kadın girişimci oy kullandı. 23 oy ile seçimi Mimar Hilal Acı’nın listesi kazandı.

İl Genç Girişimciler seçimi ise tek liste halinde yapıldı. 37 genç ismin oy kullandığı seçimde Harun Paşahan ipi göğüsleyen isim oldu.

TOBB tarafından belirlenen seçim takvimine göre Mart ayının ilk haftasında İcra Komitesi üyelerinin oyları ile 81 ilde TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu yeni başkanları seçilecek.