Ana sayfa Ekonomi İşçiler, yeterli oldu

İşçiler, yeterli oldu

PAYLAŞ

İnşaat sektöründe çalışan 159 kişi Mesleki Yeterlilik Belgesi alarak yeterli işçi oldu. Ağırlığı inşaat ve otomotiv sektörü olmak üzere 40 meslek grubunda çalışan işçilerin yasal olarak almak zorunda olduğu mesleki yeterlilik belgesi için yapılan ve 243 işçinin katıldığı sınavda 159 işçi belge kazanma hakkı elde etti. Konu ile ilgili olarak Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan açıklama şöyle;

“Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) iştiraki olan MEYBEM A.Ş. işbirliğiyle gerçekleştirilen “Mesleki Yeterlilik Belgesi” sınavlarında başarılı olan işçilere sertifikaları dağıtıldı.

Törende konuşan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç “Malatya Ticaret ve Sanayi Odası ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) iştiraki MEYBEM A.Ş. işbirliğiyle “Mesleki Yeterlilik Belgesi” sınavları gerçekleştirdik. Mesleki Yeterlilik Belgesi için odamıza 243 kişi başvurdu. 243 kişinin, 25-28 Ocak 2017 tarihlerinde ahşap, betonarme demirci, sıvacı, duvarcı, seramik karo kaplama, ısı yalıtım ve betoncu mesleklerinde sınavları yapıldı. Yazılı test, mülakat ve iş başında uygulamalı olarak gerçekleştirildi. Sınavda 159 kişi Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazandı. Başarılı olamayan arkadaşlarımıza tekrar sınav düzenlenecek. Allah hepinize kazasız, belasız bol kazanç versin, sertifikanız hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Başkan Hasan Hüseyin Erkoç’un konuşmasının ardından katılımcılara sertifikalarını teslim etti.