Ana sayfa Yaşam Jandarmadan kadınlara jest

Jandarmadan kadınlara jest

PAYLAŞ

Jandarma, kadınları unutmadı. 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Jandarmadan kadınlara gül ve karanfil dağıtıldı. Kadınlar Günü nedeniyle Jandarma tarafından yapılan etkinlikle ilgili yapılan yazılı açıklama şöyle;

“Malatya İl Jandarma Komutanlığı Çocuk ve Kadın Kısım Amirliği tarafından Jandarmanın 180. Kuruluş Yıldönümü kapsamında, Malatya Park Avm’ de kadınlara gül ve karanfil dağıtım faaliyeti icra edildi.

Kadınların bundan 153 yıl önce 8 Mart 1857 yılında Amerika’nın Newyork kentinde başta on altı saatlik çalışma süresi ve düşük ücretler olmak üzere, çalışma şartlarının iyileştirilmesi için verdikleri şanlı mücadelenin yıldönümüdür. Malatya Park Avm’ de kadınlarla buluşan Malatya İl Jandarma Komutanlığı personeli günün önemi sebebiyle kadınlara gül ve karanfil hediye etti. Jandarma personeline ilgi oldukça büyüktü. Jandarma personeliyle sohbet eden kadınlar “Biz anneyiz, biz eşiz, biz kardeşiz, biz kadınız. Jandarma bizi çok mutlu etti, ne kadar güzel düşünmüşler, bizi hatırladıkları ve yanımızda oldukları için hepsine çok teşekkür ederiz. Böyle bir günde unutulmamak, hatırlanmak ve değerli olduğumuzun hissettirilmesi bizi çok duygulandırdı” diyerek Jandarma personeliyle hatıra fotoğrafı çektirdiler.”