Ana sayfa Asayiş Kendi ayağıyla gelmiş

Kendi ayağıyla gelmiş

PAYLAŞ

FETÖ/PDY örgütü ile irtibatlı olduğu gerekçesiyle meslekten ihraç edilen ve fiari olduğu için aranan öğretmen hapishane ziyaretinde yakalandı. Hükümlü olan yakınını ziyaret esnasında yakalanan eski öğretmen gözaltına alındı. FETÖ/PDY örgütüne yönelik yapılan operasyonları kapsamında ayrıca 1 emekli polis gözaltına alınırken, Adliyede görevli 1 katip tutuklandı. Konu ile ilgili olarak yapılan Valilik tarafından yapılan açıklama da;

“Cumhuriyet Başsavcılığınca; FETÖ/PDY Terör Örgütüne Yönelik Yürütülen Soruşturma Kapsamında:

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube aracılığı ile FETÖ/PDY Terör Örgütü ile irtibatlı, iltisaklı olduğu ve Terör Örgütünün haberleşme programı olan ByLock kullanıcısı olduğu tespit edilen 1 Emekli Polis Memuru şahıs ikâmetinde yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube aracılığı ile FETÖ/PDY Terör Örgütü ile irtibatlı, iltisaklı olduğu gerekçesiyle firari olarak aranan İhraç Öğretmen, E Tipi Kapalı Cezaevinde bulunan hükümlü yakınını ziyaret için yapılan kimlik yoklamasında aranan şahıslar arasında bulunması nedeniyle yakalanarak gözaltına alınmıştır.

FETÖ/PDY Terör Örgütü ile irtibatlı, iltisaklı olduğu ve Terör Örgütünün haberleşme programı olan ByLock kullanıcısı olduğu tespit edilen Malatya Adliyesinde görevli Katip tutuklanmıştır.” Bilgileri yer aldı.