Ana sayfa Eğitim Yeni binalara da onarım!

Yeni binalara da onarım!

PAYLAŞ

Aralarında yeni yapılan  okul binaları için onarım kararı. Anaokulu, İlk, orta ve lise eğitim binaları olmak üzere il genelinde toplam 21 okul binasında onarım yapılacak. Yeni okulların da onarım kapsamına alınması konusunda Milli Eğitim Müdür Ali Tatlı, “ Milli Eğitim camiasında 2 türlü ihale vardır. Biri yapım, diğeri ise onarım. Yeni bina yapımı dışında kalan bütün işlemler onarım kapsamındadır. Vatandaş, kendi imkânları ile okul binasını yaptırmış ve bizlere teslim etmiş. Okul sadece binayla sınırlı değil. Çevre düzenlemesini de bizim yapmamız gerekir. Buna örnek de Arapgir’deki Fatma Fikriye Kutlar İmam Hatip Lisesi.” Diyerek yeni yapılan binalarda yapılacak olan onarımlarla ilgili bilgiler verdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan ihale 21 okul binasını kapsıyor. Merkez Battalgazi ve Yeşilyurt’un yanı sıra Arapgir, Akçadağ, Doğanşehir, Kale ve Yazıhan ilçelerinde bulunan okul binaları için Müdürlük tarafından ihale açıldı. Başta binaların ısı yalıtımına uygun hale getirilmesi ve çevre düzenlemelerinin yapılması ile çatı ve olukların aktarılması, ıslak zeminler, kapı-pencere gibi zamanla deforme olan bölümlerin kullanıma uygun hale getirilmesi için yapılan ihale kapsamında şu okullar yer aldı.

Battalgazi YİBO, Hasan Varol 2. İlkokulu, Gazi Ortaokulu, Hayriye Başdemir İlkokulu, Şehit Şahin Altmış İlkokulu, Hayrettin Sönmezay Orta Okulu, 75. Yıl Cumhuriyet Anaokulu, Hanımın Çiftliği Anaokulu, Arapgir Fatma Fikriye Kutlar İmam Hatip Lisesi, Kale Bent ve Yazıbaşı İlkokulları, Akçadağ Anaokulu, Doğanşehir Anaokulu, Erkenek Çiğdem Anaokulu, Sürgü ÇPL, Yazıhan Hamidiye İlkokulu, Yazıhan Abdurrahman Serttaş Anaokulu, Yeşiltepe İmam Hatip Ortaokulu, Abdulkadir Eriş Güzel Sanatlar Lisesi,  Yeşilyurt Mesleki ve Teknik Lisesi ve Mahmut Celalettin Ökten İmam Hatip Lisesi.